fbpx

Kooskõlas Sotsiaalkindlustusameti ja Terviseametiga alustas kaasaegne eakatekodude kett Pihlakodu pärast märtsikuud taas uute elanike vastuvõttu kõigis oma hooldekodudes.

Pihlakodusid haldava Viru Haigla ASi juhatuse esimehe Kadri-Ann Tivase sõnul suutis Pihlakodu võtta varakult kasutusele karmid ohutusmeetmed ja tänu sellele on neil õnnestunud hoida ka oma eakatekodud viirusevabad. “Kui märtsis algas külastuskeeld ja uusi elanikke enam hooldekodudesse vastu ei võetud, siis nüüd, kaks kuud hiljem oleme valmis taas soovijatele hooldekodukohti pakkuma,” märkis Tivas.

Mitmed ohutusmeetmed jäävad tema kinnitusel hooldekodudes täna siiski veel kehtima. “Kuigi oleme alustanud viirusevastaste abinõude järk-järgulist leevendamist, jääb näiteks lähedaste külastamise keeld hetkel veel kehtima,” ütles Tivas.

Pihlakodudes on toimunud pidev koroonaviiruse testimine ja eakatekodud on hetkel jätkuvalt viirusevabad. Samuti võetakse eakatekodudesse vastu ainult negatiivse testi teinud elanikke, ent siiski peavad kõik uued elanikud olema esimesed kaks nädalat isolatsioonis.

Pihlakodu ketti kuulub pea 200-kohaline uus Tabasalu hooldekodu, Tallinna moodsaim 85-kohaline Nõmme Pihlakodu ning aasta teises pooles avab ettevõte esindusliku 130-kohalise eakatekodu ka Viimsis.