fbpx

BaltCap Growth Fund investeerib Viru Haigla AS kontserni, et kasvatada Pihlakodu kaasaegsete hooldekodude ketti ja seeläbi suurendada pakutavate voodikohtade arvu lähema nelja aasta jooksul tuhandeni.

BaltCapi investeeringute juhi Sten Sontsi sõnul ei ole eakate hoolekandes toimunud viimase paarikümne aasta jooksul suuri arenguid, kuid samas on üldine heaolu Eestis selle aja jooksul tublist kasvanud. “Pihlakodu on vähem kui aastaga loonud omas sektoris uue kvaliteedistandardi. Eesti demograafilist pilti vaadates on tegu sektoriga, kus on järjest kasvav nõudlus ja seega pikaajaline perspektiiv,” põhjendas Sonts investeeringuotsust.

“Kui käesoleva suve lõpuks saab valmis 200-kohaline kaasaegne Pihlakodu Tabasalus, siis kohe pärast seda on kavas alustada uue hooldekodu ehitust ka Viimsis,” kirjeldas Viru Haigla ASi nõukogu esimees Igor Pihela ettevõtte järgmisi samme. “Eesmärk on investeeringute toel jõuda lähiaastatel 1000 hooldekodu kohani ning kindlustada nii oma juhtpositsiooni kvaliteetse hoolekandeteenuse pakkumisel Eestis,” märkis Pihela.

Tegu on BaltCapi kasvufondi esimese investeeringuga Eestisse. Osa 3 miljonist eurost paigutatakse ettevõttesse investeeringuna omakapitali ning teine osa tagatakse laenuna. BaltCap omandab tehingu tulemusel vähemusosaluse Viru Haigla kontsernis.

Pihlakodu on Eesti juhtiv kaasaegsete hooldekodude kett. Pärast käesoleva aasta septembris Tabasalus valmivat uut kaasaegset hoonet on keti hooldekodudes kokku ligi 500 voodikohta.