fbpx

Eestis on puudu juba hinnanguliselt 9 000 hooldekodukohta ja olukorra leevenemist loodetakse septembris Tabasalus avatavast Pihlakodu eakatekodust, mille 200 kohale on vaid mõne päevaga tulnud pea sada taotlust. 

Moodsaid eakatekodusid arendava Viru Haigla nõukogu esimees Igor Pihela ütles, et Tabasalu Pihlakodusse kohtade broneerimise avamise järel on selgelt näha, kui suur on tegelikult vajadus kaasaegse hoolekandeteenuse järele. 

“Kohe broneerimise avamise järel laekus päringuid kokku ligi sada, mistõttu võib neile kõigile vastamine võtta veel pisut aega, kuid selle nädala jooksul püüame kindlasti kõigi huvilistega ühendust võtta,” vabandas Pihela, kelle kinnitusel saab Tabasalus avatavas uudses hooldekodus olema kokku 200 kohta, mis võiks vähemalt Harjumaal hooldekodukohtade puudust veidigi leevendada.

Tabasalu Pihlakodus saab olema päevakeskus, mis saab olema avatud ka kohalikele eakatele, kes soovivad külastada kompleksi ainult päevasel ajal ning saada osa hoones toimuvatest üritustest ja ühistegemistest. Uues moodsas eakatekodus saab olema ka avar ruum kontsertide ja ürituste korraldamiseks, aga ka raamatukogu, saun, soolakamber ja massaažiruumid.

Tabasalu Pihlakodu avamise järel on ettevõttel eri Eesti paigus sügisest hoolduskohti ligi 500 eakale.