fbpx

Alates maikuust laieneb hingehoiuteenus kõikidesse Pihlakodudesse.

Pihlakodu juhi Merike Meriranna sõnul on kogemus Tabasalu Pihlakodust näidanud, et hingehoidjateenus on eakatekodudes väga vajalik. „Meie hooldekodudes on inimesi, kes on oma elukaare lõpul ning vajavad emotsionaalset ja hingelist tuge. Hingehoidja pakub seda toetust järjepidevalt ja professionaalselt nii meie klientidele kui ka nende lähedastele,“ selgitab Merirand.

Hingehoidja on teoloogilise haridusega inimene, kellel on ka spetsiaalne ettevalmistus haigete, kriisis olevate või elu lõpul inimeste aitamiseks. Hingehoidja on Pihlakodu elanikele ja lähedastele toeks lähtuvalt abivajaja vaimsetest, usulistest ja kultuurilistest vajadustest ning veendumustest.

Merirand lisab, et hingehoidja nõustab vajadusel ka matuse läbiviimise küsimustes, mälestusteenistuste ja talituste korraldamisel ning pakub tuge leinas. Lisaks on hingehoidjad toeks ka Pihlakodu töötajatele. „Hingehoidja töötab koos personaliga, nõustades ja toetades personali elu lõpuga, surma ja leinaga seotud probleemide puhul,“ sõnab Merirand.

Kõigis Pihlakodudes hingehoiuteenuse osutamist alates 1. maist 2021 toetatakse riigieelarvelistest vahenditest.