fbpx

Austatud Eesti Vabariigi President ja kallid kaasmaalased!

 
Kas olete märganud üha kiiremini mööduvaid aastaid, üha lühemaid hetki, kui me tähelepanu püsib teemadel ja tegevustel, seda pidevat kiirustamist.
 
 
Hooldekodusse jõudes saab aeg uue tähenduse. Kes ja kui kaua siin aega veedab, on erinev, aga üks joon on meil kõigil ühine – siin lõpetame me kiirustamise. Korraga on rohkem aega süveneda, mõelda ja ka näha. Oleme veendunud, et eemalt näeb paremini ja tagasivaates on kõik ilusam. Oleme elult õppinud, et pilk tulevikku suunata on küll oluline, kuid mineviku mäletamine annab teele kaasa olulise kogemustepagasi ja oskuse hinnata seda, kuhu oleme välja jõudnud ning mida päriselt ära teinud.
 
 
Eesti lugu on tema inimeste lugu. Usume siiralt, et muutus saab alguse meie kõigi suhtumisest ja igaühe astutud sammudest. Et usk, lootus ja armastus on meie väikse rahva jaoks olulise tähendusega sõnad. Et ühendatud jõud, jagatud kogemused ja see toetav usalduslik sild erinevate põlvkondade vahel aitab luua paremat Eestit.
 
 
Oleme veendunud, et üheskoos oleme tugevad ja vaid nii on võimalik saavutada ühiskonnas nii vajalik stabiilsus, tasakaal ja turvatunne. Seda vajab Eesti täna kõige enam. Unistame Eestist, kus oleks hea ja kindel elada nii meie lastel, lastelastel kui ka nende lastel.
 
 
Kallid kaasmaalased, soovime teile südamest rohkem hetki, mil ka teie saaksite aja maha võtta ja rahulikult vaadata seda, mida me rahvana oleme saavutanud, mis on teie päevades täna head ja mille suunas oma elus liikuda tahate. Soovime teile vähem hirmu ja rohkem rõõmu väikestest pisiasjadest. Sest ühel päeval võivad need pisiasjad olla teie jaoks suured ja erilised hetked, olulised lülid teie mälestuste ahelas.
Keerulised ajad muudavad keerulisemaks ka inimsuhted. Soovime teile rohkem empaatiat ligimeste ja ka ühiskonna nõrgemate suhtes. Hoidkem rohkem kokku, hooligem oma kaasmaalastest ja aidakem nõrgemaid.
 
 
Ja lõpetuseks saadame soojad sõnad Eesti Vabariigi aastapäeva puhul ka meie Presidendile. Me toetame teid! Teis on seda tasakaalukust, mis annab turvatunde, teis on selgroogu ja rahu, mida on vaja rahva juhtimiseks rasketel aegadel. Teis on märkamist ja empaatiat, mis teeb südame soojaks. Jõudu ja jaksu teile, tugevat tervist!
 
Palju õnne Eesti Vabariigi aastapäeva puhul! 🇪🇪 ❤️
 
529 Pihlakodu eakat ja 290 töötaja