fbpx

Oleme korduvalt mõelnud, et meie armsatest memmedest-taatidest võiks lisaks mälestustele ja lugudele hooldajate peas, maha jääda ka lähedaste poolt kirja pandud lood. Äsja, eelmise aasta lõpus, liigutas paljusid lugu Ita Everi viimastest aastatest Nõmme ja Tabasalu Pihlakodus.

Olla igapäevaselt silmitsi elu hääbumisega, saada korraks justkui lähedaseks ja siis nad kaotada, ei ole lihtne ka hooldajatele. Kes suudab seda vaid tööna võtta, kuid paljude suure südamega inimeste jaoks on see enamat kui lihtsalt töö. Seega arvame, et taoline ühisprojekt aitaks luua usalduslikumat suhet maja ja lähedaste vahel ning luua ühine mälestuste kogum, mida hiljem armas meenutada on. Ühtlasi soovime juurutada mõttelaadi, et vanadus pole alati kurb või sünge hüvastijätt, sinna võib mahtuda palju lustakaid ja liigutavaid hetki.

20. detsembril Kirsti Vainküla poolt Eesti Ekspressis ilmunud Ita Everi lähedastega ja Pihlakodu hooldajatega tehtud artiklit saad lugeda siit: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120255212/pikk-huvastijatt-elu-ja-lahedastega-ita-everi-viimased-aastad-hooldekodus?fbclid=IwAR0bC6dmRxd1iRPb77QjkuNgqVeRB73Gbkl6keJkodJyWLx6IkbNFgxFSOI

Lähedaste pilte ja lugusid ootame aadressil info@pihlakodu.ee 

Tänuraamatu siinsamas kodulehel avame 24. veebruaril 2024