fbpx

Viirusnakkused on taas liikvel! Hoolime oma elanike ja töötajate tervisest ning anname oma parima, et kõik püsiksid viirustenakkuste kõrghooajal ka terved! Lisaks Pihlakodu  tavareeglistikule järgime hoolikalt Terviseameti, Sotsiaalkindlustusameti ja teiste asjaomaste ametkondade kehtestatud juhiseid ning standardeid ning rakendame alates 11. detsembrist ka mitmeid täiendavaid ohutusabinõusid:

Ventilatsioon

Kõigis Pihlakodudes on projekteeritud vastavlt eluruumidele ja medistiiniasutustele seatud nõuetele ventilatsiooniseadmed, mille töökorrashoidu käiakse ka jooksvalt kontrollimas. Tuginedes siinkohal 2023.aasta juulis Terviseameti poolt koostatud katsemõõtmisele on tubade ventilatsioon nõuetekohane ning näitajad normaalvahemikus.

Usume, et hea ventilatsiooni korral on võimalik viirustesse nakatumise ohtu veelgi enam kontrolli all hoida. Lisaks ventilatsioonisüsteemi kontrollile on osa ohutusabinõudest ka ruumide regulaarne õhutamine.

Hügieeninõuded

Majja saabudes palume kõigil külalistel kanda kilesusse, puhastada käed ning kanda ühekordseks kasutamiseks mõeldud näomaski. Üleriided palume jätta fuajees asuvaasse garderoobi. Peamine ohutusabinõu on siiski aga lähikontakti vältimine, kui teil esineb mistahes haigussümptomeid. Paljud külma aja aktiivsed viirused on piisknakkustena, mis levivad sülje, hingeõhuniiskuse ja muude piiskadena. Hingamisel, rääkimisel, köhimisel ja aevastamisel lendub suust erineva suurusega osakesi, mis võivad tuua kaasa eakate elanike nakatumise.

Regulaarselt teostame ka ruumide kontaktpindade puhastamist. Siia kuuluvad näiteks ukselingid, telefon, lauad, voodiservad, wc ja pesuruum, erinevad seadmed, söömislauad, öökapid, aknalauad jne.

Külastused

Oleme piiranud külastusi ja erandkorras võimaldame kohtumisi suuremates avatud ruumides nagu lumissaal või söögisaal, kus on võimalik rohkem distansi hoida.

Vastavalt võimalusele on Pihlakodudes üles seatud veebikaameraga varustatud arvutid, läbi mille saavad lähedased Pihlakodu elanikega ühendust võtta, kui parasjagu üks osapooltes haigestunud on.

Personal

Meil kehtivad majas ranged terviseohutuse reeglid ning nulltolerants haigussümptomitega töötamisele, seega kõikidele meie töötajatele kehtib nõue sümptomite ilmnemisel jääda koju haiguslehele.

Toitumine ja liikumine

Usume, et terve püsimiseks on vajalik ka hea uni, füüsiline aktiivsus, piisav vedeliku tarbimine ning korrapärane toitumine. Iganädalased menüüd on meil söögitoa seinale pandud, et ka lähedased saaksid menüüst ülevaate. Igapäevaselt kontrollime oma eakate veetarbimist ning utsitame neid koridorides, liikumisrühmas või soodsa ilma korral väliterritooriumil liikuma.

Loodame kõigi lähedaste mõistvale suhtumisele antud meetmete rakendamise osas. Küsimuste korral palume ühendust võtta konkreetse maja juhatajaga. Leiate nad kontaktide alt.

Meie ühine missioon on teha kõik endast sõltuv, et kõik Pihlakodu elanikud ja töötajad püsiksid sel imelisel lumisel jõulukuul ka terved.

Olgem hoitud ja ilusat jõuluootust!

Pihlakodu meeskond