fbpx

Pihlakodu alustas Tabasalus uue kaasaegse hooldekodu rajamist, millega leeveneb oluliselt tänane hoolduskohtade puudus Harjumaal.

Pihlakodu juhi Igor Pihela kinnitusel luuakse Harjumaale väärikas 200-kohaline hooldekodu. “Kuna elukohajärgsetest hoolduskohtadest on Harjumaal tuline puudus, on paljud siinsed eakad täna laiali hooldekodudes üle Eesti,” selgitas Pihela ja lisas, et ehitustööd Tabasalus Klooga mnt ääres on alanud ning uue hooldekodu valmimine on planeeritud järgmise aasta septembrisse.

Tabasalu Pihlakodu üks eesmärkidest on luua kohaliku kogukonna eakate jaoks omamoodi tõmbekeskus, kuna hooldekodu juurde planeeritav päevakeskus on avatud ka neile eakatele, kes soovivad külastada kompleksi ainult päevasel ajal ning selle ealnikud pole. Päevakeskus võimaldab nii elanikel kui piirkonna eakatel osa saada nii majas toimuvatest ühistegevustest kui üritustest. “Soovime viia sotsiaalhoolekande kvaliteedi Eestis uuele tasemele ja anda hooldekodule senisest hoopis erinev tähendus,” märkis Pihela.

Hooldajate ja tervishoiutöötajatega Tabasalu Pihlakodusse tulevad kaasaegselt sisustatud avarad eluruumid, lai teenustevalik, oma suurköök, raamatukogu, saun, soolakamber, massaaži- ja muud protseduuriruumid, aga ka avar ruum kontsertide ja ürituste korraldamiseks. “Kui registreerimist järgmisel sügisel valmivasse Tabasalu Pihlakodusse alustame suvel, siis hetkel on veel vabu kohti meie hiljuti avatud Nõmme Pihlakdus,” lisas Pihela.

Tabasalu Pihlakodu avamise järel on ettevõttel eri Eesti paigus järgmisest sügisest hoolduskohti ligi 500 eakale. Pihlakodude ketti opereerib ja arendab Viru Haigla AS.