fbpx

Tabasallu kerkiv Eesti kaasaegseim hooldekodu sai sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja Harku valla juhi Kalle Pallingu poolt nurgakivi. Tabasalu Pihlakodu peaks valmima 2019. aasta suve lõpuks.

Pihlakodu hooldekodude ketti arendava Viru Haigla nõukogu esimees Igor Pihela ütles, et Eestis on täna puudu hinnanguliselt 7 000 hooldekodu kohta. Suve lõpuks valmivas Tabasalu Pihlakodus on kavas rajada voodikohti ligi 200le elanikule. “Tabasalu Pihlakodust saab kaasaegseim hooldekodu Eestis, mille valmimise järel leeveneb oluliselt ka  hoolduskohtade puudus Harjumaal,” kinnitas Pihela, kelle sõnul on paljud maakonna eakad täna laiali hooldekodudes üle Eesti.

“Soovime viia sotsiaalhoolekande kvaliteedi Eestis uuele tasemele ja anda hooldekodule senisest hoopis erinev tähendus,” märkis Pihela, kelle hinnangul näitab eelmisel suvel Tallinnas Nõmmel avatud moodne Pihlakodu eeskuju, kuidas on võimalik vanurite jaoks arendada ka tõeliselt moodsaid ja väärikaid hooldekodusid.

Suve lõpus valmivale uuele hooldekodule asetasid täna nurgakivi Pihlakodu ketti arendava Viru Haigla nõukogu esimees Igor Pihela, juhatuse esimees Meelis Kukk, sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, Harku valla volikogu esimees Kalle Palling, vallavanem Erik Sandla ning ehitust finantseeriva LHV korporatiivpanganduse juht Urmas Tsahkna.

Tabasalu Pihlakodu saab olema Eestis ainulaadne, kus eesmärk on luua tõmbekeskus ka kohaliku kogukonna eakate jaoks. Tabasalu Pihlakodu juurde planeeritav päevakeskus saab olema avatud ka eakatele, kes soovivad külastada kompleksi ainult päevasel ajal ning saada osa hoones toimuvatest üritustest ja ühistegemistest.

Hooldajate ja statsionaarse õendusabi osakonnaga Tabasalu Pihlakodusse tulevad kaasaegselt sisustatud avarad eluruumid ligi 200le elanikule, lai teenustevalik, oma köök, raamatukogu, saun, soolakamber, massaaži- ja muud protseduuriruumid, aga ka avar ruum kontsertide ja ürituste korraldamiseks.

Tabasalu Pihlakodu avamise järel on ettevõttel eri Eesti paigus järgmisest sügisest hoolduskohti ligi 500 eakale.